Atsiskleidimas

Atsiskleidimas

Atsiskleidimas reiškia savo seksualinės orientacijos ir (arba) savo lyties tapatybės atskleidimą žmonėms savo gyvenime. Kadangi daugelis žmonių yra įsitikinę, kad visi yra heteroseksualūs ir cislyčiai, būdami LGBTI+ turite nuspręsti, ar norite svarbiems žmonėms savo gyvenime pasakyti apie savo seksualinę / lyties tapatybę.

Atsiskleidimas leidžia gyventi atvirą gyvenimą ir sumažina įtampą bei nerimą, kurį daugelis žmonių jaučia, kai slepia dalį savęs. Daugelis žmonių sako, kad atsiskleidimas šeimai ir draugams atrodo lyg didžiulio svorio nukėlimas nuo pečių.  Tai gali padėti lengviau rasti kitus LGBTI+ žmones ir bet kokią paramą ar informaciją, kurios jums reikia.

Prieš atsiskleidžiant kitiems svarbu, kad būtumėte pasirengę pasakyti kitiems, pasitikintys savimi ir įsitikinę, kad norite atsiskleisti. Kai kuriems žmonėms lengviau pirmiausia atsiskleisti artimam draugui ar asmeniui, kuris priima juos tokius, kokie jie yra. Tai galėtų būti mokytojas (-a), jaunimo darbuotojas (-a) ar kitas LGBTI+ asmuo.  Kiti mano, kad prieš atsiskleidžiant kam nors kitam, svarbu pirmiausia atsiskleisti šeimos nariams. Atsiskleidimas kiekvienam yra skirtingas, ir kaip bepasirinktumėte tai padaryti, svarbu, kad būtumėte laimingi dėl to, jog tas asmuo sužinos. Nepamirškite, kad jums nereikia atsiskleisti visiems iš karto.

Prieš nuspręsdami, kam norite atsiskleisti, užduokite sau toliau pateiktus klausimus.

  • Ar šiam asmeniui reikia žinoti?
  • Ar jis (ji) pasakys kitiems?
  • Kaip jis (ji) gali reaguoti?
  • Ar jis (ji) bus palaikys?
  • Ar aš dabar džiaugsiuosi, kad kiti žmonės žinos?

 

KĄ APSVARSTYTI

Nėra teisingo ar neteisingo būdo atsiskleisti. Svarbu, kad tai padarytumėte taip, kad jums atrodo teisinga. Pagalvokite apie toliau nurodytus dalykus.

Laikas Raskite laiką, kai jūs ir kitas asmuo yra atsipalaidavę, o ne esate spaudžiami laiko ar jaučiatės įsitempę. Suteikite sau laiko aptarti savo atsiskleidimą ir laiko tam asmeniui užduoti klausimus.

Vieta Pasirinkite vietą, kuri suteiks jums privatumo ir kurioje jausitės patogiai. Pagalvokite apie vietą, kurioje jūsų greičiausiai niekas nepertrauks. Jei nerimaujate dėl neigiamos reakcijos, pasirinkite viešą vietą, kurioje jausitės saugiai, pavyzdžiui, kavinę ar viešąjį parką.

Pokalbiai su kitais Pokalbiai su kitais jaunais LGBTI+ žmonėmis apie jų atsiskleidimo patirtį gali labai nuraminti. Prieš atsiskleidžiant gali kilti tam tikrų baimių, kurių galbūt norėsite atsikratyti. Prisijungimas prie LGBTI+ jaunimo grupių yra puikus būdas surasti naujų draugų ir pasimokyti iš jų patirties. Norėdami surasti arčiausiai jūsų esančią LGBTI+ grupę, spustelėkite čia.

Informacija Būkite pasirengę klausimams! Asmeniui, kuriam pasakysite, gali kilti klausimų. Galite nukreipti juos į mūsų informacijos puslapį tėvams / globėjams ir patarimų puslapį jaunuoliams.