Psichine Sveikata

Psichine Sveikata

Kiekvienas išgyvena sunkių akimirkų tiek augdamas, tiek suaugęs! Kai esate LGBTI+, kartais gali kilti papildomų sunkumų, su kuriais galite susidurti, pavyzdžiui, atsiskleisdami  arba priimdami savo tapatybę.

Normalu dėl to jausti nerimą, įtampą ar susirūpinimą. Studijuojant ar dirbant gali būti sunku susikaupti, ir jūs galite jaustis vieniši ar atskirti. Jei kuris nors iš šių jausmų jums pažįstamas, labai svarbu ką nors dėl to daryti.

Kai mums krizė, gali būti sunku matyti už jos ribų ir pasirinkti saugią reakciją. Kai kurie žmonės gali pradėti save žaloti bandydami įveikti juos užvaldančius jausmus. Kiti gali svarstyti apie gyvenimo nutraukimą. Jei esate situacijoje, kuri verčia jus galvoti apie bet kurį iš šių dalykų, svarbu kuo greičiau kreiptis profesionalios pagalbos. Galite pagalbos rasti čia.

Savęs žalojimą galima pakeisti teigiamomis įveikimo strategijomis. Paramos gavimas iš profesionalų yra geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kad pašalintumėte priežastis, dėl kurių save žalojate. Jie padės jums rasti daugiau teigiamų būdų susitvarkyti su savo patirtimi ir likti saugiems. Jei negalite paramos gauti iš karto, išbandykite kai kuriuos iš šių metodų, kad potraukio save žaloti nepaverstumėte veiksmu.

  • Pasikalbėkite Pasakykite kam nors, kaip jaučiatės – tai gali būti draugas (-ė), vienas iš tėvų, globėjas (-a), mokytojas (-a) arba pagalbos linija.
  • Sportuokite Eikite pasivaikščioti arba pabėgioti, kad išmestumėte iš galvos neigiamus jausmus ir norą save žaloti.
  • Atsipalaiduokite Stebėkite savo kvėpavimą.Lėtas ir gilus kvėpavimas gali turėti raminantį poveikį.