Santykiai

Santykiai

Laimingi teigiami santykiai yra naudingi jūsų psichinei sveikatai. Tai galioja visiems santykiams su tėvais, šeima, draugais, vaikinu / mergina ar partneriu.

Kai santykiai klostosi gerai, tai gali būti geriausias jausmas pasaulyje. Kai jie nesiklosto taip gerai, atsiranda skausmas, liūdesys, pyktis, atmetimas ir vienišumo jausmas.

Jei pastebite, kad jūsų santykiai užgaulūs emociškai, fiziškai ar seksualiai, atėjo laikas iš jų išsivaduoti. Jums gali būti baisu nutraukti santykius, galite bijoti, kad būsite vieniši ar kad ilgėsitės to asmens. Normalu prisiminti visus gerus laikus, bet nepamirškite apie blogus laikus: sutelkite dėmesį į juos ir prisiminkite laikus, kai jautėtės labai blogai ar bijojote – tai padės jums palikti santykius. Jūs nusipelnėte, kad su jumis elgtųsi gerai ir pagarbiai.

Jei esate LGBTI+, santykių problemos gali būti dar sudėtingesnės, nes taip pat įtraukiama atsiskleidimo draugams ir šeimai problema. Tuo metu, kai emocijos ir hormonai ir taip sutrikę, tai tikras iššūkis. Bet atminkite, kad yra daug kitų tokių žmonių, kaip jūs. Jūs nesate vieni.

Jei įsitraukiate seksualiai, prasminga žinoti apie riziką ir ką nors dėl jos daryti. Atminkite, kad sutikimo amžius Airijoje yra 17 metų. Sužinokite apie kontracepciją ir kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų.