Support in Polish

BeLonG To Youth Services to irlandzka organizacja działająca na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI+) między 14 a 23 rokiem życia.

Wiemy, że okres dojrzewania dla osób LGBTI+ nie zawsze jest łatwy. Dlatego nasza organizacja pomaga młodym ludziom poprzez kampanie informacyjne, udzielanie wsparcia oraz organizację spotkań, na których mogą oni poznać inne młode osoby LGBTI+. Ta broszura zawiera informacje w różnych językach na temat coming outu, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz życia osób LGBTI+.

 

Przydatne pojęcia

  • Lesbijka: kobieta, która czuje pociąg seksualny do innych kobiet.
  • Gej: mężczyzna, który czuje pociąg seksualny do innych mężczyzn.
  • Osoba biseksualna: osoba, która czuje pociąg seksualny do osób obu płci.
  • Osoba transpłciowa: osoba, która nie utożsamia się ze swoją płcią biologiczną.
  • Osoba genderqueer: osoba nieidentyfikująca swojej płci na podstawie tradycyjnego, binarnego podziału na kobiety i mężczyzn, określająca się jako połączenie obu płci lub też niemająca poczucia przynależności do żadnej.

Wsparcie 

 

Broszura powitalna dla osób LGBTI+ ubiegających się o azyl

W ramach naszego programu pomocy młodym uchodźcom oraz osobom ubiegającym się o azyl, które mogą być osobami LGBTI+, opracowaliśmy broszurę powitalną w językach angielskim, francuskim, chińskim, arabskim i urdu. (Niestety program ten zakończył się, dlatego usługi wsparcia przeznaczone dla osób LGBTI+ mających status uchodźcy lub ubiegających się o azyl nie są już dostępne).

 

Poszukiwanie schronienia

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o doświadczeniach osób LGBTI+ mających status uchodźcy lub ubiegających się o azyl w Irlandii.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Inne usługi wsparcia

Immigrant Council of Ireland

Irish Refugee Council

Legal Aid Board

IOM Ireland

Migrants Rights Centre Ireland