Zdrowy Umyst

Zdrowy Umyst

Wszyscy powinniśmy dbać o zdrowie psychiczne. Życie bywa trudne. Czasem nasza psychika jest w dobrej formie, a czasem stanowi wyzwanie. O nasze zdrowie psychiczne powinniśmy dbać tak samo, jak dbamy o zdrowie fizyczne.

Łatwo jest zauważyć, kiedy szwankuje nasze zdrowie fizyczne, ale co ze zdrowiem psychicznym? Kiedy ludzie nie wiedzą, że masz jakiś problem, nie mogą Ci pomóc.

Na szczęście są sposoby, dzięki którym możesz poprawić swoje samopoczucie zawsze wtedy, kiedy nie czujesz się najlepiej.

Skup się na sobie, podziel się swoimi uczuciami i przemyśleniami z innymi, wyjdź do ludzi, zaangażuj się w działalność jakiejś grupy lub naucz się czegoś nowego, bądź w kontakcie z przyjaciółmi, nie bój się prosić o pomoc, nie lekceważ swoich zmartwień, porozmawiaj z kimś. Możesz też zapisać się na nasze poniedziałkowe darmowe rozmowy indywidualne (Monday Chats) lub skorzystać z darmowej pomocy naszego doradcy. Lista dostępnych numerów telefonów zaufania znajduje się tutaj; wiele z nich jest czynnych 24 godziny na dobę.